Dåbsbilleder

Billeder af de døbte i Bjolderup og Uge Kirker.

2019:

6. januar: Laurits Hektor Sparre Greve,
søn af Maria Møllvang Greve og Kenneth Mørch Sparre

27. januar: Signe Tjørnelund Sørensen og Trine Tjørnelund Sørensen,
tvillingedøtre af Lea Tjørnelund og Preben Sørensen

27. januar: Markus Nielsen Justesen,
søn af Kira Nielsen og Benni Sahl Justesen

 

2018:

28. januar:  Noah Kock Jørgensen, søn af Catharina og Thomas Kock Jørgensen

 

 

4. marts: Alma Juul Matthiesen Storm Jessen,
datter af Mia Obling Juul Matthiesen ogTobias Storm Jessen

 

 

1. april: August Borg Tingskov,
søn af Heidi Tingskov og Patrick Borg Nielsen

15. april: Malea Andersen Petersen,
datter af Anja Petersen og Daniel Frederiksen Andersen

 

 

 

27. april: Folke Vonk,
søn af Linda og Thomas Vonk

 

 

10. maj: Benjamin Jensen, 
søn af Maria Jensen

13. maj: Matheo Hahn Jamito,
søn af Malene Gensch Hahn og Medrian Jamito Riedel

10. juni: Adam Edvard Madsen,
søn af Anja Jensen Madsen og Harald Edvard Madsen

24. juni: Kamma Ballhorn Detlefsen Müller,
datter af Kristina Detlefsen Nielsen og Patrick Ballhorn Müller


29. juli: Willian Brix Egeskov Møller,
søn af Bettina Møller

5. august: Christian og Ludvig Møller, 
tvillingesønner af Bente og Patrick Møller

12. august: Simon Stokbæk Saldern,
søn af Tina Stokbæk Mathiesen og Per Saldern

19. august: Frida-Caitlin Metcalfe,
datter af Karina Kristensen Metcalfe og Daniel Morell Metcalfe

15. september: Estella Llykkehus, 
datter af Niicole Hellwagen og Jørgen Lykkehus

16. september: Milan Skøtt Petersen,
søn af Malene Skøtt og Chris Clausen Petersen

30. september: Mia Langballe Madsen,
datter af Pernille Langballe Siig Andersen og Jens Østergaard Madsen

30. september: Maila Fernow Bruun,
datter af Camilla Fernow Bruun og Sonny Salomonsen

4. november: Majse Schmidt Nielsen,
datter af Anna Schmidt og René Nielsen

11. november: Anton Meyenburg,
søn af Christina Meyenburg og Thomas Hansen

18. november: Thomas Iwang Ravn,
søn af Marie Helene Egelund Ravn og Stefan Klinge Iwang

25. november: Waldemar Christian Bjerre Johannsen,
søn af Channette Lyster Bjerre Johannsen og Kasper Bjerre Johannsen

25. november: Thea Møller Jepsen,
datter af Malene Møller og Martin Bahnsen Jepsen

 
 
 
 

2017:

21. maj: Matias Hansen,
søn af Lena Hansen og Henrik Poulsen

 

 

 

28. maj: Alma Bruun Thomsen,
datter af Emma Bruun Wilhelmsen og Hugo Thomsen

 

 

 

11. juni: Mona 

 

 

 

20. august: Zeynab Jalahi

 

 

27. august: Thor Gregersen,
søn af Ida og Henrik Gregersen

 

 

17.  september: Lavrine Berg Jørgensen, datter af Alice og Allan Jørgensen

 

 

17. september: Martin Christensen, søn af Dorthe Marie Nielsen og Jackie Alexander Christensen

 

 

24. september: Marie Louise Lyngbak Nielsen,
datter af Karina og Jesper Lyngbak Nielsen

 

 

 

24. september: Jacob Thomsen,
søn af Hanne Eskildsen og Thomas Thomsen

19. november: Emma Mathilde Holm Jacobsen,
datter af Lana Holm og Steffen Tækker Jacobsen

Til toppen